Młody Orzeł z 15 punktami
Na łódzkiej Moto Arenie odbyła się 3. runda Drużynowego Pucharu 2. Ekstraligi 500R, w której wzięło udział siedem drużyn.
Najwięcej punktów, bo aż 28, zebrali juniorzy z Rybnika. Dwa punkty mniej zdobyły Wilki Krosno, PSŻ Poznań wywalczył 18 punktów, Orzeł Łódź 16, Polonia Bydgoszcz 11, Polonia Piła 10, a Stal Rzeszów 9.
Łódzką drużynę reprezentowali Maksymilian Brożyna i Fabian Brożyna. Warto zauważyć, że Fabian zdobył najwięcej indywidualnych punktów (nie licząc bonusów) spośród wszystkich uczestników zawodów. Zgromadził on łącznie 15 „oczek” (3,3,2,3,3,1). Niewiele mniej, bo po 14 punktów, zdobyli Franciszek Szczyrba (3,2*,3,1*,2*,3) i Wiktor Klech (2*,3,2*,2,3,2*) z ROW-u Rybnik oraz Konrad Napieracz (1*,2*,3,3,3,2) z Wilków Krosno.
Fot.: Borys Wierstakow

