15/06/2026
Start News Zadowolą nas trzy punkty

Zadowolą nas trzy punkty

Plany są tylko jedne – wygrywać w każdym meczu  - trener Maciej Jąder na konferencji prasowej przed meczem z Tarnowem.
Konferencja prasowa

Maciej Jąder, trener H. Skrzydlewska Orzeł Łódź:

Plany są tylko jedne – wygrywać w każdym meczu. Wiem, że to nie będzie łatwe zadanie, ale staramy się uczynić wszystko, żeby tak się stało. Do pomocy będę miał też Hansa, więc czujemy się pozytywnie nastawieni na ten mecz. Wiadomo, że troszeczkę będzie nam brakowało Patryka Wojdyło, ale mam nadzieję, że niedługo do nas dołączy i będzie naszym silnym punktem w zespole.

 

Trener pytany o to, jak wyglądała współpraca z zawodnikami w ostatnich dniach:

Myślę, że pozytywnie. Zresztą najlepiej, gdyby sami zawodnicy coś na ten temat powiedzieli. We wtorek mieliśmy trening w Lublinie, na twardym torze – na długim torze, podobnym do tego w Tarnowie. Zawodnicy, mam nadzieję, że dobrali odpowiednie przełożenia. W środę nasi młodzieżowcy też mogli przejechać parę biegów na długim, twardym torze w Rzeszowie. Myślę, że będą przygotowani na ten mecz w Tarnowie. Zadowolą nas trzy punkty. Wiem, że stawiam wysoko poprzeczkę, ale wierzę w zawodników i mam nadzieję, że oni wierzą też w siebie.

 

Jan Konikiewicz, dyrektor zarządzający H. Skrzydlewska Orzeł Łódź

Wystarczy już tych dziwnych rzeczy w kuluarach. Śmialiśmy się, że ciekawe, co przyniesie kolejny dzień. Jednak teraz skupiamy się tylko na sporcie. Uważam, że atmosfera w drużynie jest super. Czekamy na dzisiejszy trening. Jutro jedziemy do Tarnowa – ci, którzy mogą. Jesteśmy gotowi. Myślę, że to będzie fajny weekend – i dla drużyny, i dla wszystkich zawodników. Mam nadzieję, że też dla naszych kibiców. Chcemy się dobrze zaprezentować w Tarnowie, jedziemy po zwycięstwo. Czy się uda – to już się okaże.

Ale ważne, żeby to było dobre widowisko, żeby wszyscy byli zdrowi? żeby to był taki żużel, jaki chcemy oglądać i jaki chcemy dostarczać kibicom.

 

Dyrektor zarządzający o tym, jak zawodnicy odbierają zmiany w sztabie szkoleniowym i treningach:

Myślę, że przede wszystkim fajnie, że ktoś w ogóle zaczął z nimi rozmawiać. To dosyć istotne, że ta komunikacja w ogóle przebiega. Zarówno po polsku, jak i po angielsku. Także myślę, że jest okej.

Mamy też pewne wyzwanie logistyczne – jutro w łotewskim Daugavpils, czyli 10 godzin jazdy od Tarnowa, w Mistrzostwach Europy Par będą startować Andras Lyager i Vaclav Milik. Staramy się im jakoś pomóc logistycznie, bo czeka ich ciężka noc, żeby dotrzeć bez przygód do Tarnowa. Rozmawiamy ze sobą. Dzisiaj na treningu są ci, którzy mogą być. Pogoda dopisuje.W niedzielę też powinno być okej. Z punktu widzenia organizacyjno-komunikacyjnego jesteśmy podekscytowani, że wracamy na tor. I trzeba wygrać.

 

(Patrycja Pąśko)

Wstecz